24. lutego 2016 · Możliwość komentowania Jutro warsztat z Obsługi Klienta została wyłączona · Kategorie:HR, szkolenia

Ależ się cieszę. Jutro czeka mnie ta część trenerskiej pracy, którą lubię chyba najbardziej.

Półtora miesiąca temu, na szkoleniu z Obsługi Klienta Wewnętrznego, które prowadziłem dla pracowników mojego Klienta okazało się, że nie ma w zespole wystarczającej wiedzy, aby trenować. Poza tym, czasu mało, grupa duża… Badanie potrzeb szkoleniowych, krótkie rozmowy z potencjalnymi uczestnikami, badanie sytuacji od strony przełożonego tego zespołu – tym razem nie było na to niestety czasu, ani miejsca. Więc przysłowiowe szydło wyszło w czasie warsztatu. Poza tym – jak to bywa – prosty temat 20 Uczestników, 8 godzin – Wojtek Ty przecież coś wymyślisz…

Do czasów szkolenia Uczestnicy obsługiwali swoich Klientów wewnętrznych według bliżej nieokreślonego zwyczaju. W związku z tym obawiali się, czy nie urażą jak odmówią, czy Klient się nie obrazi jak poproszą, na co dzień, po omacku szukali granicy pomiędzy profesjonalną obsługą a byciem „poddanym”. Pytań w czasie tego szybkiego szkolenia padło tak wiele, że postanowiłem podzielić to działanie na 2 etapy. 1. Poznajmy zasady. 2. Trening czyni mistrza.

Czemu o tym piszę? Bo cieszę się, że mam Klientów, którzy rozumieją, że nie ma mocy, aby jednodniowym szkoleniem zbudować! Że mimo, iż często brak czasu, to wiedzą, że rozwój – to trening umiejętności, dostarczanie wiedzy i budowa postawy – i warto mieć czas, szukać go i inwestować. Cieszy mnie, że moi Klienci rozumieją, że do treningu umiejętności trzeba mieć wkład wiedzowy i że potrafią z „Wojtek, Ty przecież coś wymyślisz…” przejść, do – „Tak, masz rację, robimy drugą część!”

Zatem jutro – ta część pracy trenerskiej, którą lubię chyba najbardziej – symulacje na wniesionych przez Uczestników przykładach. Jak zawsze, wiem co chcę na tym warsztacie zrobić i jak zawsze strasznie mnie ciekawi, jakie sytuacje wniosą Uczestnicy.

Do zobaczenia!

 

Komentowanie zostało zamknięte.